29 Nis 2016

Akhisar Özel Yüksel Ortaokulu ve Özel Yüksel Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu bilimsel ve sanatsal etkinlikler Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Akkuyu, Şube Müdürü Mehmet Şahin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay ve Okul Müdürlerinin katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.

Katılan davetliler ve okullar  Ticaret Odası İlköğretim, Misakı Milli Ali Şefik İlkokulu, M.Keskinoğlu Ortaokulu, Ayvaz Dede İmam Hatip, Şeyh İsa Anadolu Lisesi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Akkuyu;

İçeriği çok dolu, ekip olarak iyi hazırlanılmış bir program olduğunu ifade ederek projelerde görev alan tüm öğretmenlere okul müdürü nezdinde teşekkür ederek, İlçe Milli Eğitim olarak emeği geçen öğretmenlere Teşekkür Belgesi verileceğini söyledi.Benzer çalışmaların devam etmesi temennilerinde bulundu.

Bilim şenliği hakkında bilgi veren Özel Yüksel Eğitim Kurumları Müdürü Sayın Musa Said Taş,bizler öğrencilerimizin Milli değerlerine bağlı, dünyaya entegre, yabancı dillere hakim bilim insanları olabileceği inancıyla hareket ediyoruz. Ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak gençlerimizin elinde.Bunu sağlamak için de çok çalışmaları gerekmektedir. Burada bize düşen görev de öğrencilerimize her anlamda destek olmaktır.

Bilim için yapılan bu çalışmaların gelecekte insanların yararına olan çalışmalar olduğunu herkes bilsin istiyoruz. Öğrencilerimiz, oluşturdukları bilimsel projeler ile gündemdeki enerji, deprem, su ,maden ve birçok teknolojik sorunumuz gibi konuya çözüm üretmeye çalıştılar ve büyük ilgi uyandırdılar.

Yapılan bu şenlik ile öğrencilerimiz hem uygulamalı bir şekilde eğitim almış hem de el becerilerini geliştirmiş oluyorlar. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de değişik şekillerde etkinliklerimizi devam ettirmek istiyoruz.

Bilim şenliği geleceğin bilim ve sanat insanlarının bugünden varlığını hissettirdiği güzel bir çalışma. Emeği geçen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum, dedi.